Trwałe tatuaże bywają problematyczne. Moda się zmienia, podobnie jak właściciele tatuażów. Chcąc usunąć trwały tatuaż trzeba wykonać całą serię bolesnych zabiegów. Alternatywą dla tatuażu tradycyjnego jest biotatuaż. Jest on tymczasowy. Jego czas widoczności na sorze wynosi od 2 do 5 lat. Nazwa bio, wzięła się z uwagi na wykorzystywane składniki. Są one z definicji hipoalergiczne i naturalne.
Co to jest biotatuaż i czy warto go zrobić?
Niektórzy nie wyobrażają sobie, aby w podeszłym czy zaawansowanym wieku mieć tatuaż. Skóra wraz z wiekiem wiotczeje, traci jędrność i tworzą się zmarszczki. Na takiej mało elastycznej skórze tatuaż nie wygląda korzystnie. Jest zniekształcony i traci tym samym swój urok. Niestety biotatuaż niesie za sobą ryzyko rozlania się tuszu i 55%. To sporo, w porównaniu do tatuażu tradycyjnego. Bardzo ciekawym jest fakt, że biotatuaż nie znika w magiczny sposób, jak sądzą niektórzy. Jest on trochę trwalszą formą niż makijaż permanentny i po pewnym czasie blaknie. U młodszych osób, naskórek się szybciej regeneruje, dlatego biotatuaż szybciej się ściera i blaknie. Jego krótsza trwałość może być też związana z ekspozycją na słońce, zabiegami kosmetycznymi, takimi jak na przykład peelingi oraz laser.
Biotatuaż, co jeszcze musisz wiedzieć?
Biotatuaż kolorowy jest droższy niż czarny. Jego cena zależy też od stopnia skomplikowania. Im wzór jest bardziej wymyślny i rozbudowany, tym więcej tuszu trzeba użyć i jest on bardziej pracochłonny, dlatego naturalną rzeczą jest jego wyższa cena. Zanim udamy się do salonu, powinniśmy przeprowadzić próbę alergiczną. Niezwykle rzadko zdarza się, aby ktoś był uczulony na tusz do tatuażu. Wykonanie biotatuażu przeprowadza się przy pomocy specjalnej maszynki, zaopatrzonej w jednorazową igłę. Nakłucia są dosyć bolesne i zależą od miejsca na ciele, w którym robimy tatuaż. Nadgarstki i obojczyki to dosyć wrażliwe miejsca, dlatego podobnie, jak przy wykonywaniu tatuażu tradycyjnego mogą one mocno boleć przy robieniu tatuażu.
Biotatuaż jest idealny dla tych, którzy nie chcą na stałe nosić ozdób na ciele, ale równocześnie chcą spróbować tatuażu i zobaczyć, czy dobrze się z nim czują.