Jakie są przeciwwskazania do wszczepiania implantów zębowych?

Najbardziej nowoczesną metodą uzupełniania braków w naturalnym uzębieniu będą implanty zębowe. Są one bardzo praktyczne i wytrzymałe. Dodatkowo będzie się na nich montować korony, które da się idealnie dopasować do wyglądu pozostałych zębów. Niestety implanty nie są rozwiązaniem dla każdego odpowiednim. (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html)

Implanty zębowe - przeciwwskazania

Warto wiedzieć jakie są przeciwwskazania do ich wykonywania. Pewnie przeciętny pacjent traktuje to jako zabieg skomplikowany, ale implanty są tak naprawdę zwykłą śrubą wykonaną z tytanu, która umieszczona jest w miejscu straconego zęba. to nowoczesne rozwiązanie nie zawsze jednak może być wykorzystywane, ponieważ istnieją w tym względzie pewne przeciwwskazania. Większość dentystów będzie dzielić je na ogólne, które są związane z aktualnym stanem zdrowia pacjenta oraz z chorobami przebytymi w przeszłości a także miejscowe, które będą wynikać z tego w jakim stanie zdrowia jest to miejsce, gdzie implant będzie miał się znajdować. Po przeprowadzeniu dodatkowych zabiegów uda się zazwyczaj pokonać.

Do przeciwwskazań ogólnych zalicza się:

- ciąża,

- nieustabilizowany cukier

- problemy z nowotworami

- zaawansowana osteoporoza

- choroby wyniszczające i takie problemy jak AIDS, Narkomania czy Alkoholizm

- zaburzenia w układzie krzepnięcia, krwotoki czy problemy z marskością wątroby

- problemy z próchnicą i parodontozą

- padaczka

- choroba reumatoidalna związana z terapią sterydową - wiek mniej więcej 16-17 lat.

Konsultacje prowadzone z lekarzami prowadzącymi są konieczne w momencie, gdy u pacjenta jest zdiagnozowana choroba psychiczna, problemy ze szpikiem kostnym, wadami serca czy też chorobą Parkinsona. Do czynników większego ryzyka musimy również dołączyć nałogowe palenie tytoniu. Jeśli chodzi o miejscowe przeciwwskazania można tutaj mówić o tym co będzie się działo w miejscu, gdzie implant będzie wszczepiony.

Umieszczenie implantów

Do najczęściej spotykanych problemów zaliczymy między innymi:

- mało miejsca do umieszczenia implanta związana ze zbyt małą szerokością czy też wysokością wyrostka zębodołowego żuchwy albo szczęki

- brak miejsca między zębami na wykonywanie korony

- mocne przechylenie zębów, które będzie uniemożliwiać nam wprowadzenie przyrządów dentystycznych umożliwiających wykonywanie prac

- urazy i schorzenia na błonach śluzowych w tym miejscu gdzie ma zostać przygotowany i wszczepiony implant.

Rezygnacja z implantu musi być zawsze podejmowana po konsultacji z dentystą. To właśnie on może na podstawie wywiadu sprawdzić jakie choroby danego pacjenta dotyczą i dlaczego właśnie przeprowadzenie takiego zabiegu nie będzie możliwe w danym przypadku.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria