Sposób zakładania implantów stomatologicznych

Zakładanie implantów stomatologicznych składa się z 3 etapów, w których kolejno wszczepia się sam implant, umieszcza się w nim śrubę leczącą, a na końcu mocuje się sztuczny ząb.

Wszczepienie implantu

W pierwszym etapie procedury trzeba przygotować w wyrostku zębowym odpowiedni otwór, do którego wkręcony zostanie korzeń implantu. Zabieg wykonuje się po przygotowaniu w postaci zrobienia zdjęć rtg i znieczuleniu pacjenta, miejscowym lub ogólnym. (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.htmlCałość trwa maksymalnie dwie godziny, jeśli potrzebne jest szczegółowe opracowanie wyrostka zębowego. W warunkach optymalnych zabieg trwa nie więcej niż 30 minut. Sam korzeń implantu jest schowany w dziąśle i nie jest widoczny, jeśli nie jest założona na niego korona zębowa.

Umieszczenie śruby

leczącej Implant musi się odpowiednio ustabilizować w wyrostku zębowym, co wymaga czasu. Po okresie rekonwalescencji implant jest odsłaniany przez nacięcie błony śluzowej i umieszczana jest w nim specjalna śruba przyśpieszająca gojenie się rany spowodowanej implantacją. Na tym etapie konieczne jest też skorygowanie kształtu naruszonego dziąsła. Uzupełnienie protetyczne może być wykonane po około 14 dniach od momentu założenia śruby.

Zakładanie korony zębowej

Na podstawie wcześniejszych wycisków i próbek koloru koron zębowych protetyk wykonuje dla pacjenta filar oraz koronę zębową. W czasie ostatniego etapu zakładania implantu w korzeń implantu wkręcana jest śruba stanowiąca filar dla korony zębowej i następnie nakładana jest sama korona, jeśli połączenie jest stabilne.

Zabieg wszczepienia implantów

Ile kosztuje implant?

Koszty wszczepienia implantu mogą być bardzo różne w zależności od tego, w jak dużej skali konieczne jest przygotowanie wyrostka zębowego do odpowiedniej implantacji korzenia implantu oraz od tego, jaki rodzaj znieczulenia zostanie wybrany do samego zabiegu implantacji. Najczęściej koszt całego zabiegu dla jednego zęba, od początku do końca procedury, to około 3.500 złotych. Na cenę wpływają oczywiście także koszty związane z materiałami.

Najważniejsze jest to, z czego wykonane zostaną łącznik oraz korona zębowa. Łącznik stalowy z koroną z porcelany to koszt zaledwie 600 złotych. Korony pełnoceramiczne z cyrkonowym łącznikiem to już koszt znacznie wyższy zaczynający się od 2.000 złotych.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria