Czy opłaca się płacić za implanty zębowe?

Na to, jak wyglądamy w dużym stopniu wpływa stan naszego uzębienia. Jeśli jest ono niekompletne wyglądamy o wiele starzej. Jeśli do tego nie dbamy o właściwą higienę jamy ustnej, ludzie mogą się od nas odsuwać. Takie problemy mogą dotknąć wszystkie osoby, które nie leczą zębów regularnie.  (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html Z taki problem mogą szczególnie spotkać się te osoby, które jedzą duże ilości słodyczy i stosują używki. Są także osoby, u których za wypadanie zębów odpowiedzialna jest paradontoza. Z reguły rozwiązaniem jest wykonanie koron, mostków lub ruchomej protezy. Wiele osób jednak bardzo źle reaguje na sztuczne ciało w swojej jamie ustnej. Nie może przyzwyczaić się do noszenia protezy, problem narasta, kiedy powoduje ona odgniecenia lub otarcia.

Dopasowana proteza

Pod źle dopasowaną protez dostają się drobinki pokarmów, a do tego może ona wypaść podczas ataku śmiechu. Ale rozwiązaniem okazują się opracowane kilkanaście lat temu implanty zębowe. Są to wykonane z tytanu śruby, do których zamocowuje się imitację zęba. Tytanowa śruba wkręcana jest w dziąsło, idealnie więc zastępuje naturalne zęby. Jeżeli przyjrzymy się śrubie pod mikroskopem, to okazuje się, że jest ona łudząco podobna do naturalnego, produkowanego przez ludzki organizm, kolagenu. Dzięki temu implanty zębowe są dobrze tolerowane przez organizm; przypadki odrzucenia przeszczepu przez organizm zdarzają się więc niezwykle rzadko.

Cena implantów zębowych

Implanty zębowe nie są jednak tanie, wygoda kosztuje całkiem sporo. Jeden implant zębowy kosztuje od dwóch i pół do nawet siedmiu tysięcy złotych. Ale jest to zabieg, którego nie przeprowadza zwykły dentysta. Implanty zębowe wszczepiane są przez implantologów. Wielu z nich ma wieloletnie doświadczenie. Jeżeli w wyszukiwarkę internetową wpiszemy frazę „Implanty zębów Kraków” z pewnością lista wyników obejmie także specjalistę od implantów zębowych.

Zabiegi stomatologiczne

Z reguły zabieg wykonywany jest po podaniu znieczulenia miejscowego, ale w wyjątkowych przypadkach może zostać wykonany w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Zabieg wszczepiania implantów zębowych zawsze jest poprzedzony szczegółowym wywiadem i niezbędnymi badaniami. Jest to konieczne, aby wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria