Czy warto korzystać z implantów zębowych?

O istotności zdrowego, pełnego uśmiechu dowiadujemy się zazwyczaj dopiero w momencie, kiedy go tracimy w wyniku urazu lub próchnicy.

Zęby to bowiem nie tylko element estetyczny i nawet nie tylko element odpowiedzialny za prawidłowe żucie, ale także podstawa prawidłowego działania jamy ustnej. Kiedy pojawiają się dziury w uzębieniu, cały układ zaczyna źle pracować, rośnie ryzyko próchnicy, żeby szybciej się ścierają, a do tego mogą się przesuwać.  (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html Przy większych ubytkach zaczyna zanikać tkanka kostna w dziąsłach, może rozwijać się paradontoza i pozostałe zęby mogą wypadać. To wszystko prowadzi do poważnych problemów, którym można zapobiegać poprzez implantację sztucznych zębów.

Czym są implanty stomatologiczne?

Kiedy tracimy nasze zęby, zapewnienie sobie właściwej funkcjonalności jamy ustnej wymaga uzupełnienia ich na jeden z dostępnych sposobów. Implanty są takim właśnie sposobem. Co istotne, najskuteczniejszym ze wszystkich, ponieważ tworzą stałe połączenie z kością. Sam implant to śruba wkręcana w wyrostek zębowy, która pełni funkcję korzenia zęba. Jest to fundament, na którym można potem zamontować koronę zębową lub cały most składający się z kilku koron. Może to być nawet proteza ruchoma.

Zazwyczaj sztuczne korzenie są tytanowe. Implantacja wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Może się on odbyć tylko przy znieczuleniu miejscowym, więc warto wybierać renomowane kliniki, które taki zabieg sprawnie przeprowadzą. Implant umieszczany jest w wyrostku zębowym po jego odsłonięciu wymagającym nacięcia dziąsła. Na implancie mocowane są następnie systemy imitujące korony zębów. Takie rozwiązanie jest stabilne i umożliwia symulacje normalnej pracy zęba.

Implanty tytanowe

Zalety implantów stomatologicznych

Największą zaletą implantów zębowych jest to, że zastępują one zęby naturalne i działają w podobny sposób imitując wszystkie ich funkcje. Są rozwiązaniem długoterminowym, które przy właściwej higienie i kontroli może służyć przez całe życie. Są nieporównywalnie wygodniejsze od protez ruchomych i w żaden sposób nie ograniczają funkcjonalności zębów w stosunku do zębów prawdziwych. Ogromne znaczenie ma to, że blokują proces utraty masy kostnej wyrostków zębowych.

Przeciwwskazania do implantów stomatologicznych Implanty może mieć założone prawie każda dorosła osoba, ale są tutaj pewne przeciwwskazania. Ich zakładanie to zabieg chirurgiczny, więc choroby wykluczające takie zabiegi wykluczają też implantację. Nie wykonuje się jej ponadto u osób z niektórymi chorobami serca i z chorobą nowotworową.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria