Naturalny ząb, a implant

Naturalny ząb zbudowany jest z:

- zębiny, która będzie stanowić rdzeń zęba

- szkliwa

Korzenia Implant dentystyczny składa się z:

- korony, która będzie taka jak szkliwo

- łącznika, a wiec śruby, która montuje koronę do implanta i odpowiada rdzeniowy w zębie naturalnym

- tytanowego implantu, który wkręca się do kości i odpowiada on korzeniowi zęba

Czy istnieje skuteczna metoda leczenia ubytków zębowych?

Idealnym rozwiązaniem wszystkich problemów jest naśladująca naturę terapia implantologiczna, która umożliwia nam trwałe odtworzenie brakujących zębów. (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html Zapewniać nam będzie doskonałe efekty estetyczne oraz naturalny wygląd uzębienia. To daje pełen komfort fizyczny oraz psychiczny a także pozwala unikać kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi.

Odbudowa szkliwa

Co to jest implant zębowy?

Implanty to małe tytanowe śruby, które przygotowuje się w kościach szczęk i maja one odpowiadać za zastąpienie korzenia brakującego zęba. tworzyć będą podstawę dla nowej porcelanowej korony zęba. Implanty zębowe produkowane są z doskonałych jakościowo materiałów, które nie są szkodliwe i będą przez nasz organizm przyjmowane i nie będzie się również trzeba obawiać, że będą one podlegać korozji.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Implantologia stomatologiczna opiera się na zasadzie osteointegracji a wiec zdolności kości do wzrastania w ramach pewnych materiałów między innymi tytanu. Proces ten zwykle będzie trwał między 3 a 8 miesięcy. Po zakończonej integracji implant nie wykonuje żadnej ruchomości. Organizm będzie akceptował tytan jako tkankę właściwą, tak że kość narasta bezpośrednio na implancie i traktuje go jako naturalny korzeń.

Czy zabieg implantacji jest bolesny?

Zabieg będzie bezbolesny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Teoretycznie implant powinien być niezniszczalny. W powodzeniu leczenia implantologicznego istotną rolę ma higiena jamy ustnej. Jeśli implant ma długo pełnić swoją rolę zadaniem pacjenta będzie utrzymywanie odpowiednie higieny jamy ustnej. Zadanie to będzie przede wszystkim związane z tym, by dbać o własną samodyscyplinę i ściśle współpracować z lekarzem.

Dlatego należy pamiętać o tym, że nasza staranność również ma tutaj znaczenie i musi być brana pod uwagę, jeśli ma przynieść efekt.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria