Implanty zębów

Implanty zębowe to codzienność dla wielu naszych rodaków. Maja je osoby w podeszłym wieku jak i też takie koło pięćdziesiątki. Noszą je również ludzie młodzi a niekiedy nawet dzieci. Nie ma tutaj reguły i implanty nie mogą być przypisywane zawsze staruszkom czy też konkretnej grupie wiekowej. Oferowane implanty zębowe są tworzone z materiałów najlepszej generacji. Dzięki temu będą się one charakteryzować doskonałą trwałością oraz wyjątkowym wyglądem. Nie zawsze jednak tak było. Jeszcze nie tak dawno implanty czyli tak zwane sztuczne zęby były traktowane jako kwestia wstydliwa, o której nikt sam z siebie nie chciał mówić. (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html)

Dlaczego tak się działo?

Było przekonanie, że jeśli ktoś ma sztuczne zęby to z własnej winy, dlatego, że zaniedbał swoją jamę ustną. Implanty początkowo przygotowywano w kolorze złotym a z czasem stały się one elementem w kolorze podobnym do zębów, ale i tak wyraźnie się wyróżniały. Implanty tworzone dla wszystkich z takiego samego odcienia nie mogły się sprawdzić, bo jak wiadomo każdy ma swoje specyficzne uzębienie, które ma konkretny odcień i dlatego oczywiście nie da się wszystkim dać implantów w takich samych kolorach. To sprawiało, że takie osoby, które miały wszczepione implanty nie chciały się uśmiechać i miały kompleksy dotyczące wyglądu.

Wstawianie protez

Warto powiedzieć o niektórych przyczynach, dla których niekiedy po prostu będzie trzeba te mini protezy wstawić. Wpływ na to, że lekarz zaproponuje nam implanty zębowe ma wiele czynników. Oczywiście kluczowa sprawa to wiek i skłonności genetyczne, problemy z chorobami i naturalna kruchość zębów czy też choroby dziąseł oraz innego rodzaju wypadki i urazy. Jak dbamy o zęby to właśnie my mamy wpływ na ich stan, ale wszczepienia implantów spowodowane za rzadkim szczotkowaniem zębów nie są już tak popularne.

Ból dziąseł

Wspominany w poprzednim zdaniu zabieg faktycznie przeprowadzony może być wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Często jest to mini operacja i nie będzie to dotyczyć kwestii związanej z łatwością zabiegu, ale będzie się odnosić do tego, że odbywa się on na małym obszarze. Wszczepienie implantów współcześnie jest całkowicie bezbolesne i w pełni profesjonalne, dlatego nawet mimo powagi tego zabiegu będzie można go zaliczyć do działań rutynowych. Warto jednak robić wszystko, by jak najdłużej cieszyć się naturalnym uzębieniem. Jeśli tak ma się stać powinno się regularnie odwiedzać lekarza stomatologa i rzetelnie stosować się do jego zaleceń, by rzeczywiście w sposób skuteczny zadbać o swoje uzębienie.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria