Implanty zębów – czy warto?

Współczesna stomatologia ma dla nas wiele różnorakich metod, które mają w stanie dać nam szansę na odzyskiwanie pięknego uśmiechu. Leczenie implantologiczne z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem i staje się to bardziej dostępne pod kątem finansowym. Jednak u części pacjentów taka forma leczenia cały czas budzi obawy.  (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html

Co więc warto na ten temat wiedzieć?

Czym jest implant?

Implant stomatologiczny to sztuczny, wykonany z tytanu korzeń pełniący taką samą funkcję jak naturalny. Utrzymuje koronę zęba przenosząc obciążenia podczas żucia na otaczającą je kość. Mocują do tego elementy protetyczne, które mają zagwarantować obudowę dla zęba. przy braku wszystkich zębów w zależności od tego jaka ilość implantów jest przygotowana można zrealizować albo uzupełnienie niewyjmowane most albo też takie, które wykorzystuje prawidłowe utrzymane protezy dzięki kilku implantom. Dzięki implantom można więc odbudować brak jednego zęba jak i też wielu.

Jakie są zalety stosowania implantów?

Główną zaletą implantów będzie ich trwałość oraz niezawodność. Są one doskonałą alternatywą dla utraconych zębów. Od kilkudziesięciu lat znana w stomatologii technika uzupełniania braków przez wkręcenie do kości śruby spełni rolę korzenia utraconego zęba. mocowane do implantów korony są przytwierdzone do korzenia a ich barwę i kształt będzie można obecnie już przygotowywać w taki sposób, że wszystko będzie do siebie dobrze dopasowane i dzięki temu ten element nie będzie się wyróżniał z naturalnych zębów.

Stała proteza

W przeciwieństwie do protez zakładanie implantów nie wymaga szlifowania zębów zdrowych. Ponadto implant jest wykonany z materiałów, które nie będą wywoływać reakcji alergicznych organizmu oraz będą praktycznie miały dożywotnią trwałość wszczepu. Kość dzięki implantom również będzie obciążona, dlatego nie będzie już trzeba się obawiać, że może zacząć dochodzić do jej zaniku, tak jak się to dzieje w przypadku tradycyjnych protez. Po wielu latach nieobciążenia kość może zanikać na tyle, że będzie problem z utrzymywaniem protezy. Dlatego jak widać implant może być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż stała proteza, ale nie można zapominać o tym, że nadal jednak implanty są kosztowne i wiele osób nie będzie mogła na to właśnie rozwiązanie postawić.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria