5 mitów dotyczących implantów dentystycznych

Mit 1. Implanty nie są dla każdego

Leczenie implantologiczne rekomendowane jest obecnie dla praktycznie niemal wszystkich pacjentów. Trzeba jednak pamiętać, że metody tej nie stosuje się u osób, które nie ukończyły jeszcze osiemnastu lat. (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html)  Do tego wieku niezakończony jest bowiem proces kształtowania się kości. Intensywny rozwój technik stomatologicznych sprawił, że leczeniu implantologicznemu może być poddawanych coraz więcej osób. Obecnie dostępne są takie rodzaje implantów, które stosowane są u osób zaliczanych do grup podwyższonego ryzyka. Chodzi między innymi o palaczy, osoby zmagające się z chorobami przyzębia oraz nieustabilizowaną cukrzycą.

Mit 2. Nie spiesz się Implanty mogą, a nawet powinny być wszczepione bezpośrednio po tym, jak usunięty został ząb

Kiedy bowiem w uzębieniu pojawia się luka, dochodzi do bardzo poważnych zmian. W początkowym okresie ma miejsce zanik kości w miejscu, w którym jest ubytek. Następnie reszta zębów zmienia swój układ, dostosowując się tym samym do nowej sytuacji. W efekcie zęby albo przemieszczają się, albo przechylają. Jest to czynnik sprzyjających powstawaniu zaburzeń wad zgryzu, a także szeregu innych powikłań. W konsekwencji mogą pojawić się przeciążenia tych zębów, które pozostały. Może dochodzić także do ich ścierania oraz rozchwiania.

Mit 3. Zakładanie implantów boli

Większość z nas jako skojarzenie z wizytami u stomatologa podaje ból oraz cierpienie. Okazuje się jednak, że jest to przekonanie naprawdę mylne. Współczesna stomatologia to szereg naprawdę skutecznych metod znieczulenia miejscowego. Nie inaczej jest w przypadku leczenia implantologicznego. Pacjentowi podawana jest optymalna dawka środka znieczulającego. W efekcie podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu oraz dyskomfortu.

Wszczepienie implantu zajmuje około pół godziny. Po zakończeniu zabiegu pacjentowi może towarzyszyć niewielki obrzęd dziąsła, który na ogół ustępuje w ciągu kilku dni. Nie jest to jednak obrzęk tak duży, aby utrudniał pacjentowi codzienne funkcjonowanie.

Ubytki zębów

Mit 4. Wszystkie implanty stomatologiczne są takie same

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić dokładnie ofertę klinik stomatologicznych. Dostępne obecnie implanty różnią się, jeśli chodzi o technologię ich wykonania.

Mit 5. Zakładając implanty zębowe, podejmujesz ryzyko

To chyba największy mit, który dotyczy implantologii. Prowadzone przez lata badania pokazały, że przeszło 98% zabiegów kończy się powodzeniem. Implanty są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Komplikacje pojawiają się jedynie u ograniczonej grupy osób.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria