Fakty i mity o implantach zębów

W przypadku utraty zęba konieczne jest wypełnienie po nim powstałej luki. Zazwyczaj sugerowaną metodą jest stosowanie implantów, ale wiedza o nich cały czas niestety opiera się w dużej mierze na mitach. Przyjrzyjmy się kilku opiniom i oceńmy je.  (http://www.pro-orto-dent.pl/Implanty.html

I. Implanty są jak zęby naturalne, nie psują się i posłużą nam równie dobrze, co zęby naturalne do końca życia

– FAKT Jeśli tylko implanty są fachowo założone, wykonane są z dobrych materiałów i będziemy dbać o higienę, implanty zębowe będą nie do odróżnienia od naszych zębów naturalnych.

II. Wszczepienie implantów to zabieg bardzo bolesny

- MIT Zabieg umieszczenia w dziąśle śruby implantu można wykonać pod narkozą, ale zwykle nie ma takiej potrzeby. Znieczulenie miejscowe zupełnie wyłącza bolesność i pacjent może spokojnie po około godzinie wrócić do domu. Na dziąśle powstanie obrzęk, ale nie będzie on gorszy od zwykłego skaleczenia się w tym miejscu.

III. Na implanty przysługuje gwarancja

– FAKT Wszystkie lepsze implanty zębowe posiadają dożywotnią gwarancję producenta i będą wymienione za darmo, jeśli ulegną jakiemukolwiek uszkodzeniu.

IV. Palenie jest przeciwwskazaniem do używania implantów

– FAKT U palaczy implant może zostać odrzucony, więc zaleca się, by osoba paląca odstawiła papierosy przynajmniej na sześć miesięcy przed zabiegiem. Jeśli zignoruje to ostrzeżenie, ryzykuje swoim zdrowiem świadomie.

Zaniedbana proteza

V. Tanie implanty są równie dobre co implanty drogie

– MIT Niestety, chociaż wszystkie implanty są wykonane z tytanu, proces produkcji różnych opcji nie jest taki sam i spotykamy się z poważnymi różnicami jakości. Z tego powodu wybranie najtańszych opcji może skończyć się komplikacjami, przez które potem będziemy mieli problemy z utrzymaniem implantu.

VI. Wszczepienie implantu możliwe jest tylko u osoby dorosłej

– FAKT Implant zębowy może być wszczepiony tylko w szczękę, która przestają się już rozwijać. Oznacza to, że osoby w wieku 16-21 lat najczęściej jeszcze nie kwalifikują się do takiego zabiegu i trzeba z nim poczekać na koniec procesu wzrostu.

VII. Implanty wymagają szczególnej dbałości

– FAKT Implanty wymagają szczególnej dbałości, czyli dokładnie takiego samego podejścia, jak nasze naturalne zęby. Co prawda nie grozi im próchnica, ale mycie zębów po każdym posiłku oraz ich nitkowanie jest niezbędne, ponieważ znacznie wyższe jest ryzyko wszelkiego rodzaju chorób dziąseł i przyzębia. Zaleca się także regularne płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa w celu sprawdzenia implantu.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze stomatologią

Czym są implanty zębowe?
Jaki jest koszt implantów?
Czy implanty dentystyczne są wygodne?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@csnemore.pl

Galeria